צור קשר
דף הבית
רקרו כי ילדך שווה את זה
לפרטים והזמנות 03 5668000
 
   
 

כסא בטיחות לרכב - מילון מונחים

לגזור ולשמור

בין אם אתם הורים טריים או ותיקים חשיבות הושבת הילד בכסא בטיחות ברכב בוודאי ידוע לכם. נתונים סטטיסטיים מוכיחים כי רוב הפגיעות ומקרי המוות של ילדים מתרחשות ברכב כתוצאה מתאונת דרכים. בחירה של מושב בטיחות טוב ושימוש נכון בו יקטינו בכ-70% את הסיכון לפגיעה .


רגע לפני שאתם בוחרים כסא בטיחות חשוב שתכירו את עולם המושגים בתחום זה, שכן הבנתם תסייע לכם לבחור את כסא הבטיחות הטוב ביותר לילדכם

כיסא בטיחות (מושב בטיחות):
זהו שם כולל לקבוצת מושבי בטיחות לרכב המיועדים לילדים מגיל 0 עד 8 . על פי תקנות התעבורה התשס"ה מושב בטיחות הינו כיסא הרתום לרכב, מיועד להסעת ילדים ומותקנות בו חגורות כדי לרתום את הילד לכיסא. החוק דורש כי הכיסא יתאים לתקן האו"ם 44/04 ECE . במדינות רבות, בהן יש חוק המתייחס לבטיחות הנוסעים ברכב, נקבע כי ילד חייב לשבת בכיסא בטיחות המותאם לגילו ולמשקלו. נראה כי בחירה של מושב בטיחות טוב היא האמצעי היעיל ביותר העומד לרשות ההורה להגנה על ילדו. בעוד גורמים רבים לתאונה אינם בשליטת ההורה הנוהג ברכב, הרי שמניעת נזק חמור לתינוק או לילד המוסע היא כן בשליטת ההורה ומותנית בבחירת סלקל , מושב בטיחות ובוסטר.


כיסא בטיחות לתינוק:
סל קל - מושב בטיחות המיועד לתינוקות מיום היוולדם ועד שנה . כל עוד שמשקלם פחות מ- 13 ק"ג. יש להניח את המושב כך שגבו של התינוק מופנה לכיוון הנסיעה. אמנם החוק מתיר להושיב תינוק במושב הקדמי אבל רק כאשר כרית האוויר אינה פועלת. ככלל רצוי להושיב את התינוק מאחור , עם הגב נגד הנסיעה , זמן רב כככול שניתן , לסל קל של ריקרו יש יתרון מובנה , הוא ניתן להתאמה לגובה התינוק .


כיסא בטיחות לפעוט:

מושב בטיחות המיועד לפעוטות מגיל 9 חודשים עד 3.5 שנים ( בערך) תלוי תמיד במשקל הילד ובגובהו . ילדים השוקלים פחות מ- 18 ק"ג (ויותר מ 9 ק"ג). פניו של פעוט היושב בכיסא זה יופנו לכיוון הנסיעה, ובמושב יותקנו חגורות ריתמה ייעודיות . למושב הבטיחות של ריקרו YOUNG Sport יתרון נוסף הוא רב שימושי , זאת אומרת שממושב בטיחות בעל 5 נקודות הוא הופך להיות בוסטר משוכלל , בטוח ונח במיוחד !


מושב מגביה (בוסטר)
 הבוסטר מתאים לילדים השוקלים לפחות 18 ק"ג והם מגיל 3 שנים . בבוסטר של ריקארו ניתן להשתמש עד גיל 12. הבוסטר נועד להגביה את הילד כדי שיהיה אפשר לרתום אותו לחגורות הבטיחות של הרכב. אמנם הבוסטר הוא נייד ואפשר להניחו על כל מושב ברכב, אך מומלץ למקמו רק במושב שיש בו רצועות צולבות הרותמות את הילד באגן ובחזה. מטרת הבוסטר לא רק להגביה את הילד ולהתאימו לחגורת הבטיחות של הרכב , אלא לספק לילד , העדין והפגיע יותר בטיחות מקסימלית , אמנם הילד גבוה וגדול , אבל הוא עדיין ילד ! הוא צריך תמיכה והגנה חזיתית וצידית . RECARO הצליחה לייצר בוסטר – בטוח , נח , חזק ו-COOL – הילד ירצה לשבת בו . אנחנו מבטיחים .

Recaro:
( ריקרו, ריקארו, רקרו ) יצרנית המושבי האיכותיים והיוקרתיים בעולם. חברה גרמנית זו ידועה בזכות ייצורם של ה - bucket seats (מושבים לרכב המיועדים לאחיזת אדם בודד) שמותקנים במכוניות מרוץ וברכבי ספורט. החברה נוסדה ב-1906 והתפרסמה בזכות ייצור שלדות ללימוזינות, לפולקסווגן , F1 ולרכבי הספורט של פורשה. מאז שנות ה 60 של המאה ה-20 מייצרת Recaro מושבים לרכבי ספורט ולרכבי יוקרה. שמה של Recaro הולך לפניה משום שהוא נקשר לבטיחות בנסיעה, וכיום היא מייצרת מושבים למטוסים , לרכבת המהירה בעולם Shinkansen היפנית ולמושבי VIP המותקנים באצטדיוני הכדורגל המובילים באירופה.


מושבי הבטיחות לילדים שמייצרת Recaro עומדים בסטנדרטים של מושבי היוקרה ולכן נחשבים למושבים בטוחים ,יוקרתיים ונוחים במיוחד .

תקן ECE:
תקן שנקבע על ידי האו"ם ומחלק את כיסאות הבטיחות לילדים לארבע קבוצות:

  • קבוצה 0 למושבי בטיחות המיועדים לתינוקות במשקל עד 9 ק"ג. במושבי קבוצה זו התינוק נישא בתנוחת שכיבה.
  • קבוצה 0+ מושב נייד מסוג סלקל שאפשר לעגן לרכב באמצעות חגורות הבטיחות ולחברו לעגלת תינוק. מושבים אלה מיועדים לתינוקות מגיל לידה ועד הגיעם למשקל 13 ק"ג .
  • קבוצה 1 לילדים השוקלים עד 18.5 ק"ג - מושבים שניתן לרתום לרכב באמצעות חגורות צולבות. בכיסאות אלה הילד יושב זקוף כשפניו לכיוון הנסיעה.
  • קבוצה 2 לילדים השוקלים 15 עד 25 ק"ג - במושבי קבוצה זו הילד נרתם באמצעות חגורת הבטיחות של הרכב.
  • קבוצה 3 לילדים השוקלים 22 עד 26 ק"ג -. קבוצת מושבים המכונה גם בוסטר. המושבים בקבוצה זו משמשים להגבהתו של הילד והוא נרתם באמצעות חגורת הבטיחות של הרכב.
  •  

Isofix:

סטנדרט בינלאומי לעיגון מושב הבטיחות של הילד לרכב. ה- Isofix נקבע על ידי הארגון הבינלאומי ISO (International Organization for Standardization ) ולרוב משתמשים בתקן זה לעיגון כסאות מקבוצות 0 ו-1 .

 

סלקל:

מושב נישא המתאים לתינוקות עד גיל שנה או עד הגיעם למשקל 13 ק"ג ( סל קל ריקרו ). את הסלקל ניתן לעגון ברכב באמצעות התקן קבוע מסוג Isofix או באמצעות חגורות הבטיחות של הרכב.

 

תקנת תעבורה 83 א' התשס"ה:

תקנת תעבורה שנכנסה לתוקף ב- 2004 ביוזמתו של משרד התחבורה על סמך ממצאי מחקרים המוכיחים כי כיסאות בטיחות מונעים פגיעות קטלניות בתאונות דרכים. התקנה קובעת באילו מושבים יש להושיב ילדים. בהתאם להנחיות בתקנה זו אסור להסיע ילד שטרם מלאו לו 3 בלי מושב בטיחות, וחל איסור על הסעת ילד מעל לגיל 3 שאינו ישוב במושב מגביה (בוסטר) . כמו כן אוסר החוק על הושבת ילדים במושב בו פועלת כרית אוויר.


יעילות מושב בטיחות:

מחקרים רבים בארץ ובחו"ל מוכיחים כי מושב בטיחות אשר עומד בתקנים ומתאים לגיל ולמשקל של הילד מונע פגיעות קשות ואף מוות בתאונה. כך למשל, במחקר שפורסם לאחרונה בארה"ב נמצא כי מושב הבטיחות אחראי לירידה ניכרת במקרי תמותת התינוקות בתאונות דרכים, בשיעור של 71% .

 

 

 

Bookmark and Share


 
   
 

RECARO® are registered trademarks of RECARO GmbH & Co. KG
RECARO® reserve the right to make modifications in technology, colour, form and design.

childseat.co.il is a Booster Energy ltd company. Copyright © 2015, All Rights Reserved

 

לקוחות יקרים,

אתר חדש עלה לאויר בימים אלו אנו מזמינים  אתכם להיכנס להתרשם ולקנות

https://www.premiumbaby.co.il

 

על המשתמש באתר לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על המידע שבאתר,כל המידע הנכלל באתר זה הינו בבחינת מידע כללי בלבד ואינו בגדר חוות דעת או ייעוץ מוסמך וכן אינו בא להחליף חוות דעת או ייעוץ מוסמך

 www.clek.co.il כסא בטיחות |מושב בטיחות

  מנשא לתינוק www.babycarrier.co.il

www.seekairun.co.il נעלי צעד ראשון | נעלי ילדים | נעלי טרום הליכה