צור קשר
דף הבית
רקרו כי ילדך שווה את זה
לפרטים והזמנות 03 5668000
 
   
 

מדריך התאמת כסא בטיחות לרכב

 

התאמת כיסא בטיחות לרכב, כיצד לעשות זאת נכון

בחירת מושב בטיחות והתאמתו לילד עלולה להסתבר כבחירה שתשפיע על גורלו של הילד, לא פחות מכך. על פי נתוני ארגון בטרם ומחקרים ברחבי העולם מרבית הפציעות ומקרה המוות של ילדים מתרחשים כתוצאה מתאונות דרכים, מחקרים נוספים מגלים כי שימוש בכיסא בטיחות טוב העומד בתקינה הבינ"ל מונע פגיעות קשות בתאונות. מושב בטיחות שומר על הילד, על יציבותו במכונית ומגן על איבריו מפני זעזוע ופגיעה .

המסקנה מדברים אלו ברורה ומומלץ להקדיש לבחירת מושב הבטיחות לפעוט לפחות את אותה תשומת לב שתקדישו כהורים לחפצים שונים שיכניס הפעוט לפיו ולמיון ובחירת מזון בריא.

 
התאימו את מושב הבטיחות לגילו ומשקלו של הפעוט

בעת בחירת כיסא בטיחות לתינוק יש לבחון את קבוצת הגיל והמשקל אליה משתייך הפעוט ולבחור סוג מושב מתאים. התקן האירופאי ECE R44\04 ממיין את מושבי הבטיחות ל- 5  קבוצות משנה – תינוקות מגיל 0 עד שנה או עד הגיעם למשקל 9 ק"ג (קבוצה 0), תינוקות השוקלים עד 13 ק"ג (קבוצה 0 +), פעוטות במשקל של עד 18.5 ק"ג(1), ילדים במשקל 15 עד 25 ק"ג (2), ילדים השוקלים 22 עד 26 ק"ג (3)

כסאות הבטיחות למושבים מקבוצה 0 ו 0+ הינם כסאות מסוג סלקל אותם רותמים לרכב באמצעות חגורת הבטיחות או כסאות עם בסיס המקובע לרכב ( ISOFIX)ומאפשר שליפה מהירה של הכיסא יחד עם הורדת הסיכון בהרכבה של נכונה של הסלקל

במקרים רבים מושבי הבטיחות מתאימים ליותר מקבוצת תקן אחת ולפיכך ניתן רכוש מושב בטיחות המאפשר שימוש לזמן רב ( ע"ע מושב הבטיחות ריקארו יאנג ספורט ), לכן בבוחרכם "כיסא בטיחות " , "סלקל" ,"בוסטר".  בדקו מהי הפירמה המייצרת אותו ומה טיב ואיכות החומרים מהם מיוצר המושב. הכי חשוב באיזה תקנים בינלאומיים הוא עומד ועד כמה הצליח יצרן המושב לשפר את הבטיחות .

נוחות הינה פונקציה חשובה לא פחות, אם כסא הבטיחות , הסלקל ואפילו הבוסטר לא יהיה נח ואטקרטיבי עבור הילד , הוא ינסה להמנע מלהיכנס ( במיוחד הילדים מעל גיל 3 ) ולכן חשוב לשים לב לנוחות המושב . ריקרו מייצרת מושבים נוחים למעלה מ-100 שנה .

 

חשוב לדעת כי התקנים הבינ"ל מחייבים ביצוע מבחני ריסוק במהירות 50 קמ"ש אך התקן הגרמני מחמיר יותר וכסאות הבטיחות המיוצרים בגרמניה עומדים במבחני ריסוק במהירות גבוהה בהרבה מהתקן .

 
 
 
לא כל בוסטר הוא כיסא בטיחות

 החוק אוסר על הושבת ילד שגובהו פחות מ 1.45 מ' ברכב ללא הגבהה, פתרונות הגבהה שונים משווקים בחנויות, פתרונות אלו מכונים בוסטר ולמעשה הם מספקים את תוספת הגובה הדרושה לילד בכדי שיוכל לשבת ולהיחגר כמבוגר, אך הגבהה פשוטה לא מספקת את הנוחות והבטיחות הנדרשת להסעת ילד ברכב ולמעשה מאפשרת לנהג הרכב להסיע את הילד מבלי לעבור על החוק ותו לא. מושב בטיחות או " על " כולל מערכת גב , משענות לידיים ותמיכה בצידי הגוף המשפרים את בטיחותו של הילד. נסיעה ממושכת ברכב עשויה להיות חוויה קשה לילד ולפיכך יש חשיבות גם לנוחות הישיבה, "כסא הבטיחות" ו"בוסטר " מספקים נוחות ישיבה מרבית ובניגוד לבוסטר הפשוט יאפשרו לכם לנסוע עם הילד נסיעה ממושכת בשלווה.

 
אך תתקינו את מושב הבטיחות ?

לאחר שבחרתם מושב איכותי ובטוח חשוב ללמוד כיצד ואכן להתקין את המושב, הדבר משפיע על בטיחות הילד בנסיעה ועל נוחות הישיבה.

 
עד גיל שנה:

 תינוק עד גיל שנה או 9 ק"ג חייב לשבת כשגבו מופנה לכיוון הנסיעה. מומלץ ובטוח יותר להושיבו מאחור אך במקרה בו הנהג הוא המבוגר היחיד ברכב ניתן לשקול את התקנת מושב הבטיחות מקדימה. חל איסור על הושבת ילד במושב בו מופעלת כרית אוויר ולכן וודאו את נטרולה, אם הדבר אינו אפשרי אין להושיב את התינוק בכיסא זה. כוונו את הסל קל או מושב הבטיחות לזווית של °45 כך שהתינוק יהיה במנח אמצעי בין ישיבה לשכיבה. חגורות הבטיחות יצאו מחריץ מתחת לגובה הכתפיים ויעברו מעליהם לכיוון האבזם.

 
מעל לגיל שנה:

 פעוט בין שנה עד שלוש השוקל פחות מ 18 ק"ג יישב במושב בטיחות כשפניו בכיוון הנסיעה. תמיד העדיפו למקם את כיסא הבטיחות מאחור ובכל מקרה וודאו כי אין סכנה שכרית אוויר תיפתח מול פניו. על הפעוט לשבת ישיבה זקופה כשגב מושב הבטיחות גבוהה מאוזניו, גם בכיסא בטיחות מדרגה 1 ומעלה חגורות הבטיחות יצאו מהחריץ שמתחת לקו הכתפיים ויעברו את הכתפיים לכיוון האבזם.

 
מעל ל 18 ק"ג:

 אם ילדכם עדין לא בן 8 והוא נמוך מ 1.45 מ' הוא אינו יכול לשבת על מושב הרכב ויש צורך בהגבהה. בוסטר על או מושב בטיחות ייעודי לגילאים אלה יספקו גם מענה לגובה וגם נוחות מרבית. מקמו את הכיסא במושב בו יש חגורות צולבות (רצועה אלכסונית וחגורת אגן). וודאו כי חגורת האגן מקיפה את עצמות האגן ואינה אוחזת בבטן הילד. החגורה הצולבת תעבור תמיד על הכתף באזור עצם הבריח, לעולם אל תאפשרו לילד להעבירה מתחת לבית השחי.

 

לסיכום, זכרו כי הדרך הבטוחה ביותר להסעת הילד היא במושב בטיחות איכותי המותאם לגילו ומשקלו. אל תאפשרו לילדכם לשבת ברכב נוסע כשאינו במושב בטיחות והקפידו כי יהיה חגור. אם במשפחה ילדים נוספים תכננו את מקום מושבם לפני עגינת כיסא הבטיחות לרכב וודאו כי אכן נותר מקום לכולם.

 
נסיעה בטוחה .
 
ריקרו – ילדך שווה את זה
 
להורדת עלון "כסא בטיחות" מטעם בטרם 

 

לקוחות יקרים , אתר חדש עלה לאויר - אתם מוזמנים להיכנס ולהתרשם

 https://www.premiumbaby.co.il

 

Bookmark and Share


 
   
 

RECARO® are registered trademarks of RECARO GmbH & Co. KG
RECARO® reserve the right to make modifications in technology, colour, form and design.

childseat.co.il is a Booster Energy ltd company. Copyright © 2015, All Rights Reserved

 

לקוחות יקרים,

אתר חדש עלה לאויר בימים אלו אנו מזמינים  אתכם להיכנס להתרשם ולקנות

https://www.premiumbaby.co.il

 

על המשתמש באתר לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על המידע שבאתר,כל המידע הנכלל באתר זה הינו בבחינת מידע כללי בלבד ואינו בגדר חוות דעת או ייעוץ מוסמך וכן אינו בא להחליף חוות דעת או ייעוץ מוסמך

 www.clek.co.il כסא בטיחות |מושב בטיחות

  מנשא לתינוק www.babycarrier.co.il

www.seekairun.co.il נעלי צעד ראשון | נעלי ילדים | נעלי טרום הליכה