צור קשר
דף הבית
רקרו כי ילדך שווה את זה
לפרטים והזמנות 03 5668000
 
   
 

כסא בטיחות מציל חיים

ארגון בטרם קבע: כסא בטיחות מציל חיים

כולנו מכירים בסכנות העורבות לנו ולילדנו בכביש, אך מעיון בדוח "בטרם" לשנת 2007 עולה כי לא תמיד אנו מבינים עד כמה סכנה זו חמורה וקטלנית. הארגון מדגיש כי מכל גורמי היפגעות ילדים תאונות דרכים מהוות את הגורם השני לאשפוז והגורם הראשון לתמותת ילדים.

על פי הערכות שבוצעו בארה"ב (NCSA, 2005), מושבי הבטיחות מתקשרים עם ירידה של 71% במקרי תמותת התינוקות ועם ירידה של 54% במקרי תמותת הפעוטות בני 1-4. מממצאי מחקרים אחרים (כגון: NHTSA, 2000)עולה כי חגורות ומושבי בטיחות מצילים חיים, כאשר השימוש בהם מתאים למשתמש. בארה"ב (FARSFatality Accident Reporting System), בוצעה הערכה של החיסכון בחיי הילדים בני 0-4 הודות לשימוש באמצעי הבטיחות ברכב ונמצא כי הודות לשימוש במושבי הבטיחות בשנת 2003 בארה"ב נחסכו חיים של 289 ילדים בני 0-4.

לאור נתונים אלו ארגון בטרם מרכז את מאמציו להגברת המודעות לשימוש בכסא בטיחות , בוסטר ו- סלקל לילדים.
 
כמחצית מהילדים שאושפזו בעקבות תאונת דרכים לא ישבו בסל קל , כסא בטיחות ו"בוסטר"

בדוח השנתי שפרסם הארגון ומסכם את השימוש באמצעי בטיחות לילדים ברכב לשנת 2007 עולה כי  2735 ילדי (בני 0-14) נפגעו בשנה זו בתאונות דרכים, לשלושה אחוזים מתוכם נקבעה פגיעה קשה או קטלנית. ילדים בני 0-14 היוו 22% מכלל הנפגעים בתאונות, 6% מקרב ההרוגים ו-14% מקרב הנפגעים באורח קשה.

 

מנתונים אחרים מסתבר כי ב-2005 מתוך 267 ילדים בני 0-14, שאושפזו בעקבות פגיעתם כנוסעים ברכב, רק 43% דיווחו על שימוש באמצעי הבטיחות (זוהי הערכת מינימום, מאחר שמשתנה זה חסר בכ- 37%  מהמקרים).

 

" יש להגביר את השימוש ב "כסאות בטיחות "

בסקר שביצע ארגון בטרם בשנת 2007 התגלה כי שיעור רב מהילדים המוסעים ברכב לא משתמש באמצעי זהירות כמושב בטיחות או לא משתמש בהם כהלכה, כאשר מנתוני הסקר עולה שעיקר הבעיה מתחרשת בקבוצת הגיל 5- 9 , כך למשל בקבוצת גיל זו רק 41% חגורים כהלכה בעוד בקבוצות גיל אחרות שיעור החגורים עומד על 60% ומעלה.

גורמים שעודדו הורים להשתמש במושב בטיחות היו: מידע על חשיבות מושב הבטיחות- אותו ציינו 40% מהנשאלים ו29% מהם ציינו כי השתמשו במושב בטיחות בזכות הכרתם את החוק המחייב זאת.

 

הטעויות העיקריות בשימוש באמצעי הריסון לילדים ברכב הן:

  • שימוש באמצעי ריסון לא מתאימים כגון: בגילאי 4-9, שימוש בחגורת בטיחות רגילה במקום מושב בטיחות המתאים למשקל ולגובה של הילד.
  • הסעת התינוקות עד גיל שנה (ובכלל, הסעת הילדים במשקל עד 9 קילו) במושב בטיחות עם כיוון הנסיעה במקום נגד כיוון הנסיעה.
  • הצבת מושב הבטיחות עם התינוק במושב הקדמי של רכב מול כרית האוויר שלא נוטרלה.
  • חוסר שימוש באמצעי הריסון - בגילאי 5-15.

בטרם מדגיש כי טעויות אלו מסכנות את חיי הילדים בעת הנסיעה ברכב.

השיעור הגבוה של חוסר ידע וחוסר שימוש באמצעי ריסון לילדים ברכב, הביא את "בטרם" - המרכז הלאומי לבטיחות ולבריאות ילדים, להחלטה לפתח תכנית התערבות מקיפה להעלאת הידע, שיעורי השימוש והשימוש הנכון במושבי הבטיחות לילדים.

לפרטים נוספים כנסו לאתר "בטרם"

 


 

 
 

 

Bookmark and Share


 
   
 

RECARO® are registered trademarks of RECARO GmbH & Co. KG
RECARO® reserve the right to make modifications in technology, colour, form and design.

childseat.co.il is a Booster Energy ltd company. Copyright © 2015, All Rights Reserved

 

לקוחות יקרים,

אתר חדש עלה לאויר בימים אלו אנו מזמינים  אתכם להיכנס להתרשם ולקנות

https://www.premiumbaby.co.il

 

על המשתמש באתר לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על המידע שבאתר,כל המידע הנכלל באתר זה הינו בבחינת מידע כללי בלבד ואינו בגדר חוות דעת או ייעוץ מוסמך וכן אינו בא להחליף חוות דעת או ייעוץ מוסמך

 www.clek.co.il כסא בטיחות |מושב בטיחות

  מנשא לתינוק www.babycarrier.co.il

www.seekairun.co.il נעלי צעד ראשון | נעלי ילדים | נעלי טרום הליכה