צור קשר
דף הבית
רקרו כי ילדך שווה את זה
לפרטים והזמנות 03 5668000
 
   
 

מושב בטיחות לתינוק, מושב מגביה,סל קל , בוסטר, מה אומר החוק?

מושב בטיחות לתינוק, מושב מגביה, מה אומר החוק? מתוך הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

 

מושבי בטיחות  - הגנת הילדים ברכב 


ילדים קטנים מוסעים ברכב כשהם יושבים במושבי בטיחות מיוחדים המותאמים לגיל הילד ולמידותיו.
חשוב להסיע ילדים רק במושבים המתאימים להם ולהקפיד להסיעם כך בכל נסיעה בלי פשרות ובלי ויתורים.

 

בעת הנסיעה - לא רק שהילד יושב במושב אלא הילד רתום למושב בחגורת הבטיחות של המושב, והמושב עצמו חייב להיות מרותק לרכב ע"י חגורת הבטיחות של הרכב או ע"י התקני – Isofix.

החוק מחייב שימוש במושבי בטיחות (שבהם חגורות אינטגרליות למושב) או במושבים מגביהים (שבהם נעשה שימוש בחגורות הבטיחות של הרכב), לפי גודל הילד.

 

מושב בטיחות לתינוק  (מיום לידתו ועד גיל שנה)

את מושב הבטיחות יש להתקין נגד כיוון הנסיעה. התינוק מונח בתנוחת שכיבה למחצה, באופן שכל גופו של התינוק יהיה נתמך על ידי המושב וראשו אינו נע קדימה בשעת בלימת הרכב.

על התינוק לשבת במושב בטיחות המתאים לגודלו ולמשקלו ולהיות חגור בחגורות מיוחדות. מושב הבטיחות יהיה מרותק למושב המכונית על ידי חגורת הבטיחות הרגילה. יש לוודא שהחגורה מהודקת היטב.

אסור להושיב תינוק במושב הקדמי ברכב כאשר לפניו מותקנת כרית אוויר(Airbag)פעילה. התנפחות הכרית בשעת תאונה עלולה לסכן את התינוק בסיכון חמור. עדיף תמיד להושיבו במושב האחורי, באמצע.

 

מושב בטיחות לפעוט  (לפעוטות בגיל שנה עד שלוש שנים)

פעוטות בגילים אלה יושבים במושב המיועד לפעוטות, ולא לתינוקות. הפעוט יושב במושב בטיחות לפעוטות בתנוחה רגילה ופניו לכיוון הנסיעה. המושב עצמו מחובר למושב הרכב על ידי חגורת הבטיחות שברכב. הפעוט מרותק למושב הבטיחות באמצעות חגורות המושב. חשוב שחגורות הבטיחות תהיינה צמודות לילד, אך לא לחוצות הדוק מדי לגופו.

אסור להושיב פעוטות מגיל שנה ועד גיל שלוש במושב קדמי, אם מול המושב מותקנת כרית אוויר פעילה. עדיף תמיד להושיב פעוטות כשהם חגורים כהלכה במושב האחורי.

 

מושב מגביה  (לילד מגיל שלוש ועד גיל שמונה)

הילד יושב במושב מגביה (Booster) המאפשר לו לנצל את חגורת הבטיחות הרגילה המותקנת ברכב. יש להקפיד שגובה מושב ההגבהה יאפשר לחגורת הבטיחות לעבור מכתפו של הילד לאזור אגן הירכיים (יש מושב הגבהה שגובהו ניתן לכוונון). אסור שהחגורה תחלוף לפני ראשו או צווארו של הילד. לצורך זה ניתן לכוונן את גובה נקודת העיגון העליונה של חגורת הבטיחות ברכב, באופן שיבטיח שהחגורה תעבור מהכתף אל אגן הירכיים, ולא תחלוף לפני הראש או הצוואר.

לילדים בגיל שלוש עד שמונה מותר לשבת במושב הקדמי ברכב, גם אם מותקנת בו כרית אוויר, בתנאי שהם ישבו במושב בטיחות או לחילופין במושב מגביה, המתאים למידתם. על ההורים לוודא בכל עת שחגורת הבטיחות צמודה לגוף הפעוט. עדיף להסיע ילדים במושב האחורי.


ילד מגיל שמונה  
ילדים מגיל 8 בערך (תלוי במידות גופם) יכולים להיות חגורים בחגורת הבטיחות הרגילה המותקנת ברכב, בתנאי שהיא אכן עוברת מהכתף של הילד לאגן ולא לפני ראשו או צווארו. ברכב חדיש ניתן להעלות ולהוריד את הנקודה שבה מעוגנת חגורת הבטיחות הקדמית. ברכב כזה קל יותר להתאים את חגורת הבטיחות גם לילדים.
לילדים בגיל זה מותר לשבת מלפנים או מאחור ברכב, אולם רצוי שישבו מאחור כשהם חגורים כהלכה.

גם אם החוק מתיר את הושבתם במושב הקדמי, עדיף להושיב ילדים מאחור.

מה אומר החוק?  
קיימת הבחנה בנושא הושבת תינוקות במושבים הקדמיים בין רכבים בהם מותקנות כריות אויר לבין רכבים בהם לא מותקנות כריות אויר מול המושבים הקדמיים.
ברכב בו לא מותקנות כריות אויר מול המושבים הקדמיים

מותר להושיב במושב שלצד הנהג:

 

· תינוק מגיל יום ועד גיל שנה, כאשר הוא יושב במושב בטיחות לתינוקות המתאים לגודלו ולמשקלו  של התינוק המותקן נגד כיוון הנסיעה.

·  פעוט מגיל שנה ועד גיל שלוש יש להושיב במושב בטיחות המתאים לגודלו ולמשקלו של הפעוט בכיוון הנסיעה. הפעוט יהיה חגור בכל עת בחגורת הבטיחות של המושב לפעוטות.

·  ילד מגיל שלוש ועד  גיל שמונה יש להושיב במושב בטיחות או במושב מגביה (Booster).

·  ילד מגיל שמונה ואילך יהיה חגור בחגורת הבטיחות המותקנת ברכב, כאשר היא מונחת באלכסון מכתפו של הילד עד לאגן הירכיים ונעולה בתפס.

 

ברכב בו מותקנות כריות אויר מול המושבים הקדמיים מותר להושיב במושב שלצד הנהג פעוטות וילדים כדלקמן:

מגיל שלוש ועד שמונה במושב בטיחות או במושב מגביה (בוסטר) המתאים לגודלו ולמשקלו של הילד. בנסיבות אלה חשוב להרחיק את המושב הקדמי אחורה ככל האפשר ולוודא שחגורות הבטיחות צמודות לגוף הילד.

 

מגיל שמונה ואילך הילד יהיה חגור בחגורת בטיחות המותקנת ברכב כאשר היא מותקנת בצורה אלכסונית מכתפו של הילד עד לאגן הירכיים ונעולה בתפס.

נזכור: גם אם החוק מתיר לעיתים הסעה של ילדים במושב הקדמי, עדיף להסיעם תמיד במושב האחורי.

 

מתוך אתר "הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים" כל הזכויות שמורות

 

Bookmark and Share


 
   
 

RECARO® are registered trademarks of RECARO GmbH & Co. KG
RECARO® reserve the right to make modifications in technology, colour, form and design.

childseat.co.il is a Booster Energy ltd company. Copyright © 2015, All Rights Reserved

 

לקוחות יקרים,

אתר חדש עלה לאויר בימים אלו אנו מזמינים  אתכם להיכנס להתרשם ולקנות

https://www.premiumbaby.co.il

 

על המשתמש באתר לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על המידע שבאתר,כל המידע הנכלל באתר זה הינו בבחינת מידע כללי בלבד ואינו בגדר חוות דעת או ייעוץ מוסמך וכן אינו בא להחליף חוות דעת או ייעוץ מוסמך

 www.clek.co.il כסא בטיחות |מושב בטיחות

  מנשא לתינוק www.babycarrier.co.il

www.seekairun.co.il נעלי צעד ראשון | נעלי ילדים | נעלי טרום הליכה